| MyTedyBear a întrebat:

Sunt foarte ingrijorata sad
Luna aceasta mi-a venit menstruatia de doua ori: o data la termnul normal si a doua oara dupa doua zile de la ultimul ciclu.
Am 14 ani, nu mi s-a mai intamplat pana acum.
Pls help!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai dat detalii : NU ai precizat dacă eşti în PRIMUL an de CM, cât a durat a 2-a sângerare, etc.

Noroc cu întrebările tale anterioare de unde am observat că menarha ţi-a venit doar în ianuarie 2014 happy

În PRIMUL an de ciclu menstrual sunt posibile tot felul de dereglări/"ciudăţenii"... Acum sunt acceptabile şi astfel de situaţii.

Deci, NU ai de ce să te îngrijoreziwinking

Toate cele bune.

6 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

In primii doi ani de la prima menstruatie sunt normale astfel de modificari. http://www.i-medic.ro/......enstruatia

| Andruşcă a răspuns:

Esti mica, e normal sa fie neregulat, nu e nimic iesit din comun.

Pana te vei opri din crestere o sa ti se mai intample de multe ori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste 15 zile o să mori.

| MyTedyBear explică (pentru anonim_4396):

Vai mersi abia astept!

Răspuns utilizator avertizat
| MrAnonym a răspuns:

Nu e nimic urgent.Nu te teme.