Întrebare recomandată | Juliet10 a întrebat:

Sunt foarte racita... Aveti vreun remediu natural?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| roxystomp a răspuns:

MULTE LICHIDE! Stai la pat, mananca fructe si in caz ca ai febra iata o solutie "băbească":
->îmbibă o pereche de şosete vechi în oţet şi poartale până iţi scade febra! Stiu miros ingrozitor, dar este extrem de eficient! Bafta si sper sa te faci bine!

| PedoBarbie a răspuns (pentru roxystomp):

De duci undeva şi nu te mai întorci.

| roxystomp a răspuns (pentru PedoBarbie):

Pardon?

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ceaiuri cu lamaie, bai fierbinti si sa stai la caldura

| xCiocolataaa a răspuns:

Ceai.Si lamaie in elbatting eyelashes