| hi a întrebat:

Sunt la sala de 1 luna jumate si antrenmentul meu este urmatorul:4 exercitii la grupa mare si 3 la cea mica a cate 4 serii fiecare si repetariile sunt asa:14, 12,10, 8 si nu stiu daca este bine ce fac cu adevarat adica la repetari ma refer........Va rog sa ma ajutati

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adrianetc a răspuns:

Pentru masa musculara trebuie sa faci 4 serii a cate 8-10 repetari, adica 10 8 8 6, cam asa. La piept se baga maxim 3 exercitii nu e nevoie de al 4-lea. nu te mai lua dupa altii citeste pe siteu-ri de culturism, getfit.ro culturism.ro etc.

1 răspuns:
| greyhound a răspuns:

4 serii ori 10-12 repetari
3 exercitii sunt de ajuns pentru orice grupa
Daca nu stii daca e bine ce faci sau nu, de ce nu te documentezi? Sunt zeci de site-uri romanesti sau straine de unde poti invata ce sa faci la sala