| ZbarMario a întrebat:

Salut,ajung 6 exerciții pe săptămână pentru fiecare grupă musculară, 1 exercițiu a câte 4 serii×10 repetări?

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

De câte ori pe săptămână o sa lucrezi o grupă anume?

Daca te referi la o singură sesiunea 6 e exagerat, 4 sunt suficiente, daca le faci serios nu o sa mai fii in stare de nimic după.

| ZbarMario explică (pentru RoCkKiD):

De 2 ori pe săptămână fiecare grupă! Push pull legs (Luni-push,marti-pull, miercuri-legs,joi-pauza, vineri-push, sambata-pull, duminică pauza, de luni de la capăt)

| RoCkKiD a răspuns (pentru ZbarMario):

Sună cam draconic programul dar e ok. Mie 6 îmi pare cam mult la o sesiune. Cu 4 exerciții ai fi ok ca volum si nu ai avea antrenamente de 2 ore+. Atât timp cât progresezi cu greutățile ok după 4 exerciții vei fi extenuat si o sa vezi ca la exercițiile 5/6 ai reduce serios greutatea pentru ca mușchii ar fi extenuati deci beneficiile ar fi minime.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am căutat și eu multe tipuri de exerciții și în general așa am găsit că se recomandă.