| Andreea6947 a întrebat:

sunt la un fel de dieta, adica mananc doar o data pe zi si foarte sanatos. Mananc doar la ora 4, iar pana la ora 4 mananc doar un fruct sau cateodata nimic. Astazi de exemplu pe la 1 am mancat un mar, iar apoi am mancat la 4 un bol de ciorba cu legume, o bucatica mica de peste cu o lingura de mamaliga si o banana. Atat, mentionez ca nu mananc deloc dupa ora 6, nu mananc dulciuri, nu mananc paine deloc, nici carne de porc, si nici fast food-uri... Dulciuri mananc rar si cate un pic, nu fac abuz...Dar ce credeti, am mancat mult astazi? Eu am impresia ca da si ma simt intr-un fel vinovata laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DeCeSaVaSpun a răspuns:

Nu cred ca ai mancat mult avand in vedere ca nu mananci decat o data pe zi!

4 răspunsuri:
| DDoctorita a răspuns:

Buna.

Tu stii ca sunt recomandate 5 mancaruri pe zi? Stiai asta? Stiai de anorexie? Stii ce e? Da stiai de toate bolile pentru care poti sa le ai din cauza faptului ca nu te alimentezi bine? Stii toate astea?

Pe mine mau invatat acasa, ca trebuie sa mananci sanatos in fiecae zii. Faptul ca mananci odata pe zi, e absolut NESANATOS, se numeste infometare.

Ai grija de tine. happy

| Andreea6947 explică (pentru DDoctorita):

Stiu ce e anorexia, stiu ca ma pot imbolnavii, dar de 1 luna mananc tot asa, cateodata si mai putin si nu am avut absolut nimic! Ma simt bine, nu ma doare nici stomacul si nici nu imi vine sa cad din picioare...Stiu ca nu e sanatos dar acum m-am obisnuit asa, si daca chiar e nevoie sa ma opresc stiu cand o sa o fac! Multumesc pentru raspuns oricum, mie mi s-a parut doar ca am mancat foarte mult thinking

| amelicika a răspuns:

Nu e chiar bine alimentatia ta eu cred ca tu vrei sa slabesti nu ia sa? daca vrei te pot ajuta...in fiecare dieta pe zi este recomaandat carne cite putin apoi supe salate lactate... daca nu consumi toate acestea organismul tau va fi slabit si vei inhata multe boli..asa ca ia si maninca de toate cite putin.Mai ales iarna, organismul tau are nevoi de fibre proteine glucide etc

| Andreea6947 explică (pentru amelicika):

Multumesc! Si da, vreau sa slabesc, si am slabit putin, de o luna mananc tot asa si nu am avut nici un fel de problema, adica nu mi-a fost rau. Si acum ca am slabit, n-as vrea sa mananc din nou mult si sa ma ingras, acum m-am obisnuit asa si cred ca asa o sa continui!