| TraficantDeGogosele a întrebat:

Buna TPU.Sunt noua si am si eu o intrebare:mi s-a rupt o bucatica din masea si este enervanta sa o tin acolo as vrea sa o scot dar dupa ce o scot cum as putea sa opresc sangerarea?
P.S.La mine in sat sunt inchise stomatologiile si nu am cum cat de curand sa ma duc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Heythere a răspuns:

Daca esti tanara, nu te grabi s-o scoti.Incearca s-o repari chiar daca s-a rupt.Mai tarziu orice coltisor o sa conteze. Baftaa :*!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin apasare cu un tampon din tifon sau vata