| Ajutor12344 a întrebat:

Buna TPU. Sunt pe stop și iubitul meu m-a frecat prin pantaloni eu având un absorbant pus. După ce mi-a făcut am început sa urinez cu usturime aseara, și azi dimineata dar ma doare mai putin. Credeți ca e din cauza absorbantului că s-a frecat de clitoris sau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai nu-i din cauza absorbantului, ci din cauza frecarii abuzive pe care baiatul ti-a facut-o.
Tu chiar nu ai putut sa-i interzici asta?

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu nu inteleg de ce? Daca iubitul tau e in calduri trebuie sa se satisfaca singur, iar pe tine sa te lase in pace zilele acestea. I-ai cerut tu sa te atinga? Poti trai cateva zile, cat dureaza menstruatia, si fara sa joculete sexuale, crede-ma. Sper ca nu ajungeti si sa o faceti cand timp esti tu in perioada respectiva, deoarece nu e deloc ok.

Incearca ceai de musetel care sa calmeze zona, iar pe viitor evita absorbantele care au plastic (majoritatea au, dar sunt si branduri mai ok).Eu recomand absorbantele reutilizabile din bumbac (mai ales daca esti acasa) sau chiar cupa menstruala.