| PrajituricaCuBomboneleColorate a întrebat:

Buna TPUhappy
sunt trista caci am o problema, adica mama are o problema:
i s-a inflamat o nervura opticala(sau ceva de genul), si acum o doare rau ochiul drept si vede in ceata si aproape nu mai vede delocsad
vede doar cu ochiul stangsad
maine se interneaza in spital, se poate sa ramana fara vedere la ambii ochisadeu vreau sa o ajut cumva, sau macar sa o fac sa se simta mai bine, dar ea se gandeste doar la chestia astasad
cand o vad atat de trista, imi vine sa ma simt prost, stiind ca nu pot sa o fac sa se simte mai binesad
va rog dati-mi niste sfaturihappy
funda la cel mai bun sfat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci. Vederea e un lucru scump pentru fiecare din noi, si cind e afectata, si mai e si posibilitatea orbirii, nimeni si nimic nu ne poate face sa nu fim tristi. Un singur lucru poti face: arata-i ca esti linga ea, ca simti cu ea, ca iti pasa de problema ei. Iubeste-o indiferent de ce va fi, si spune-i acest lucru. Va insemna mult pentru ea sa stie ca are o fata care va fi linga ea mereu.

Apache
| Apache a răspuns:

Atat timp cat prezinta probleme doar la un singur ochi ...atunci probabil ca nu o sa aiba probleme si cu celalalt!
oricum. incearca sa o inveselesti.nu e chiar sfarsitul lumii!
Daca tinea de retina, atunci probabil ca era ceva mai grav.dar nervul se poate salva cu tehnologia din zilele noastre