| denisamihaela a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu un sfat. De mica stiu ca cu ochiul drept nu vad prea bine la distanta. Asta nu m-a deranjat foarte tare pana acum, mi am luat si carnetul de conducere si totul a fost ok. Dar de cateva saptamani ma doare foarte tare capul, fruntea mai exact chiar in partea dreapta. Durerea imi trece doar dupa ce iau Algocalmin. Apoi ziua urmatoare durerea revine iar. Am incercat sa ma uit la un film la televizor. Cu ambii ochi deschisi vad perfect subtitrarea, în schimb daca închid ochiul stâng, cu dreptul vad imaginea, in schimb subtitrarea se vede in ceata, pot sa spun ca nu pot sa disting nimic din ce scrie. Nu-mi place ideea de a purta ochelari, asa ca va rog sa mi spuneti in ce consta operatia cu laserul pentru a mi corecta vederea? La ce preturi se ridica intervenția și unde anume in țară se face o astfel de operație?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kogaion a răspuns:

Operatia cu laserul pentru corectarea vederii dureaza in medie 5 minute, este foarte usoara si mai mult iti ia pana te schimbi decat operatia in sine, te intinde pe o masa si iti baga laserul in ochi. In legatura cu preturile, acestea variaza in functie de ce problema ai tu, cel mai simplu este sa te duci sa-ti faci un control si sa-l intrebi pe dle doctor daca te poti opera si cam cat ar costa, dar de obicei, preturile sunt afisate la clinica.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fara discutii inutile : ai nevoie de ochelari de vedere, prescrisi de medicul oftalmolog. Sanatate!

| IIIshaneIII a răspuns:

Asa e si la mine

Răspuns utilizator avertizat