| bebitz_8716 a întrebat:

Buna TPU.tocmai am aflat ca am oxiuri.azi am fost la farmacie si am luat zentel insa nu am gasit pastile si am luat siropel.credeti ca are efect? voi v.ati confruntat cu o astfel de problema pentru ca este ff neplacut. ce alte medicamente eficiente sau alte remedii mai stiti. vreau sa scap cat mai repede.multumesc frumos.ast ras voastre:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai medicul este cel care îți recomandă ce tratament să urmezi, nu noi.
Consumă la masă usturoi proaspăt, ajută la eliminare lor. Evită consumul de lapte și preparate care au la bază lapte pe toată perioada tratamentului.
Toaletarea locală ori de câte ori mergi la toaletă, spălarea pe mâini înainte și după masă, prosoape personale care după folosire și spălare să fie fierte, toți membrii familiei trebuie să urmeze de asemenea tratament preventiv, riscul contaminării este prezent.
Sănătate.
Pa, pa.

| Weeedha a răspuns:

Hei hei! Problema asta se rezolva cu Wormex. Dupa foarte multe sondaje, s-a dovedit a fi rapid si eficient!