| eva9999 a întrebat:

Trebuie sa slabesc urgent cam intr-o luna cat mai mult.Stiti cumva cum? Va rog fara dietede genu mananca 2 oua cu salata...as vrea ceva cu exercitii fizice sau mai stiu eu cum.VA rogggg este urgent

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Poţi slăbi în timp record dacă respecţi cu sfinţenie următoarele reguli :
Elimini băuturile carbogazoase din alimentaţie.
Faci gimnastică în fiecare dimineaţă şi seară. Minimum 20 de abdomene şi 20 de genoflexiuni + jogging dacă-ți permite timpul.
Pui accent pe consumarea fructelor și eviți dulciurile.
Nu mai mănânci absolut nimic după orele 18 :00, decât în cazuri excepționale, și atunci îți potolești foamea cu un fruct (portocală, măr).
Fiecare mic dejun trebuie să conțină cereale integrale combinate cu lapte degresat (în cazul în care mănânci puțin mai consistent, bei ceai verde/cătină).
Bei minimum 2 l de lichide/zi(de preferat apă plată/limonadă/).
Mănânci mai multe legume și mai puține alimente grase precum prăjelile,mezelurile, etc., etc.
Dacă nu încalci nici măcar una dintre aceste reguli, vei avea rezultate impresionante, vizibile într-un timp scurt!
Baftă!

12 răspunsuri:
| AstralConfessor a răspuns:

Eva crezi ca ai o vointa de fier? Te pot ajuta sa dai jos pana ajungi sa -ti trimiti singura bezele in oglinda. Nu sunt exerciti grele, chiar foarte simplu de aplicat, dar ai nevoie de vointa. Daca vrei sa incerci scrie-mi. astral_confessor@yahoo.com

| Larisa a răspuns:

In general ca sa slabesti ai nevoie de celasi timp cat ti-a luat sa pui kg in plus.nu exista diete minune cu frunze de salata si mai stiu eu ce.sau sunt de tip yoigo,tot ce pierzi pui inapoi intr-o luna. sfatul meu este sa mananci sanatos, cat mai multa miscare, si mai ales sa consulti un nutritionist care iti va recomanda o dieta eficienta.bafta

| Urzi23 a răspuns:

1)Scoti vointa din frigiderul plin de calorii 2)Ciuciu piine,fast,cola, dulciuri, prajelnite.3)Faci miscare cit mai multa 4) lapte brinza verdeturi, peste dar nu de crescatorie 5)Ciuciu fundul toata ziua la calculator, nu ciuciu la sport 6)pastile minune ciuciu pui gura pe ele 7)ciuciu carne de pui si de alte oratanii doar de la tara si de pofta 8) Maninci verdeturi cit cuprinde numai din piata fructe ciuciu din market ca sunt cu conservanti 9) daca tii regimul lunar 4-5 kg dai jos 10) 1 kg de grasime de pe corp cam 7000Kcal, un militar consuma/zi cam 3000Kcal un atlet cam 5000Kcal /zi 11) ciuciu porcarii sintetice si alte rahaturi de post.Ciuciu sare ca acumuleaza apa in organism si sarea o iei din legume cit ai nevoie.Ciuciu iaurturi colorate.Nu ciuciu la miscare ba ciuciu la stat pe loc. Ciuciu tutun si alte prostii nu ciuciu sa mergi la munte sa faci drumetii sa te plimbi prin parc Nu ciuciu sa mergi la sala
Ciuciu vointa--->plinuta/grasuta
Nu ciuciu vointa--->slabuta si draguta
Bafta

| mrnmarius a răspuns (pentru Urzi23):

Buna, eu am slabit folosind figure shaper, citeste si intereseaza te poate te ajuta. Gasesti detalii aici: http://www.suplimente-naturiste.com

| Urzi23 a răspuns (pentru mrnmarius):

Fugi la vale melcule rolling on the floor

| Andiiiiiii a răspuns (pentru mrnmarius):

Nu e sanatos ma.

| Tzukushi a răspuns:

Citeste despre cura mea de slabit

http://www.sfaturilemariei.com/......oi-folosi/

| Chris88 a răspuns:

Mancare putina, apa multa.
daca ai timp si iti permiti: sala, inot 1h30''-2h pe zi

| MickyloveAndySixx a răspuns:

Buna! am si eu aceias problema! blushing
prea multe prostii ingrasa! uite ce am inceput eu sa fac:

1.Mananc mai multe gructe, legume si evit grasimile si dulciurile! (cat imi putin... doar cat gust! blushing)
2.Aerobic in fiecare zi de obicei diminieata!
3.Siara alerg pana in parc si inapoi pana obosesc prea tare sa continuii!
4. Fara mancare dupa ora 6! (maxim biscuiti simplii cu ceiut)
INTR-O LUNA SE VAD MARI DIFERENTE! :*

Bafta! Sa ma anunti cum ti-a mers! >big grin

| Mariii1 a răspuns:

Faci gimnastică în fiecare dimineaţă şi seară. Minimum 20 de abdomene şi 20 de genoflexiuni + jogging dacă-ți permite timpul.

| Cristinutza14 a răspuns:

Ai putea incerca sa alergi de 2 ori pe zi cate 30 de minwinking succes

| ionela8943 a răspuns:

Faci genuflexiuni (macar 10 ori pe zi) si iti garantez ca intr-o luna slabesti. eu am incercat si am slabit 6-7 kg. succes!