| xMaGe a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Am o problema la testiculul stang.A inceput de ieri sa ma doara foarte tare. Aproape ca nu pot sa il ating. Nu mi-am inceput viata sexuala si nici nu m-am lovit. Funda sigh

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Du-te neaparat la medic

| MrAnderson a răspuns:

Salut, de obicei testiculul mai lasat doare uneori, am patit-o si eu.
Poate nu te-ai lovit tare, dar sunt organe sensibile, la orice fel de contact, chiar daca nu simti pe moment.
Cel mai bine e sa mergi la un medic, sa nu fie vorba de o problema mai serioasa.
Daca e doar durere, nu cred, dar daca are si schimbari de culoare, sau se umfla, de urgenta mergi!

| diverse a răspuns:

Du-te la medic sa vezi e cel mai bine

| xMaGe explică:

PS : Testiculul stang este mai lasat in jos de cat cel drept..Si nu ma doare incontinuu.1-2 ori pe zi si tine min/ora..Imi este frica sa ma duc la medic..va rog care ati mai trecut prin asa ceva sau stiti sa-mi ziceti si mie ca nu mai pot de frica straight face