| DelyyaMaria13 a întrebat:

Va rog frumos, spuneti-mi si mie niste diete ceva ca sa pot slabi repede. O dieta cu sport, sau orice alte trucuri ca sa zic asa pentru a arde caloriile. Multumesc, Funda :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MayaVeve a răspuns:

Pai poti sa faci diete in care mananci destul de des dar putin.
eu am slabit mult mergand cu rolele dimineata timp de 4 ore. si mancam salata cu lamaie si piept de pui fiert cu lamaie de 2 ori pe zi. sau peste merge si ala..sau legume fierte cu file de manzat. fara alte condimente.e suficient la pui sa pui cimbru. poti alerga 1 ora dimineata in parc si sa mananci o data la 3 ore sa ciugulesti o rosie cu o felie de branza de vaci/capra la pranz ceva mai consistent legume fierte cu ceva carne. sau o salata sunt mii de diete. fiecare isi face propria dieta dupa organismul lui..parerea mea

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| NatyAriana a răspuns:

Mananca de cate ori mancai si pana acum dar in portii mai mici.
Alearga, du-te si fa un sport... Fa miscare.
Lasa dulciurile si ducurile deoparte.
Este greu dar merge! Bafta!

| AlicefromWonderland15 a răspuns:

Dacă vrei să slăbești, cel mai important lucru e să faci mult sport. Dacă nici așa nu funcționează, încearcă să bei mai multă apă sau să nu mai mănânci chestii care conțin zahăr/grăsimi