| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca otetul arde caloriile? Adica pot slabi daca beau otet?
Va rog spuneti-mi!

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Da este adevarat si nu are cum sa afecteze inima pentru ca daca vrei sa slabesti bei in fiecare zi in cantitati mici nu mariwinkingOtetul de mere este cel mai bun intr-o cura de slabire. Dieta cu otet de mere implica faptul ca trebuie sa consumi 1-3 lingurite de otet inainte de fiecare masa.
Otetul de mere chiar ajuta la slabirea rapida.
Otetul de mere a fost folosit de sute de ani ca un tonic de mare ajutor in mentinerea sanatatii. Sustinatorii acestui tonic pretind că vindeca migrene, dureri de cap, diabet, oboseala cronica, artrita, hipertensiune şi multe alte boli.

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Este adevarat. Dar partea negativa este ca afecteaza inima. Nu te sfatuiesc sa incerci.

Abh
| Abh a răspuns:

Otetul de mere ajuta intr-adevar intr-o cura de slabire dar unul din efectele lui adverse e ca scade tensiunea.Asa ca poti sa te trezesti cu dureri de cap, ameteli.

| peanut a răspuns:

Nu mi se pare chiar plauzibil, dar ma rog. Atentie, o cura de slabire incepe si se TERMINA (te faci la loc, mai pe romaneste)