| arysa a întrebat:

Va rog raspundeti repede! Ma durea burta de dimineata si am luat o pastila impotriva diareei. Dupa asta am descoperit ca mi-a venit ciclul. Pot lua Aulin(numai cu asta imi trece durerea) caci am citit pe net ca daca asociezi o pastila de diaree cu una de dureri menstruale nu e bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu interactioneaza serios, asadar poti lua Aulin. Dar ia-l numai si numai daca durerile sunt insuportabile. Daca sunt moderate, mai bine stai in pat (ca tot e duminica), cu o pernuta pe burtica, citeste o carte, pe seara iesi la o plimbare in pas linistit si te vei simti mai bine. Este interzis sa iei antiinflamatoare la fiecare durere menstruala, le iei numai daca iti afecteaza grav activitatea, altfel strangi din dinti si mergi mai departe fara pastile.

3 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

e bine sa consulti medicul daca ai mereu probleme. Nu este indicat sa iei medicamente fara prescriptie, mai ales ca se repeta [ai grija pot aparea complicatii in timp]

| adriangabor92 a răspuns:

Asa este

| motzata a răspuns:

Aulin nu e numai pentru dureri menstruale e o pastila foarte concentrata trebuie sa fii atenta in e conditzii ti se administreaza. dar nu intereactzioneaza cu alte pastile. eu pentru dureri menstruale iti recomand nurofen aulin e prea puternic si se ia numai o data la dureri menstruale... cel mai bine este sa consultzi un ginecolog pot fi probleme mai grave cand ai dureri
asa mariwinking