| ileanaurs a întrebat:

va scriu aici intr o stare de disperare si astept sfaturi, peste o saptamana facem 16 sapt de sarcina, de cateva zile ma simt ffff rau mananc si la 2 minute vars tot,abia ma tin pe picioare, ieri m am asezat pe jos in baie pt ca simteam ca o sa cad sadmentionez ca toate analizele au iesit f bine.ma gandesc sa nu pateasca ceva bebe ptr ca nu stiu daca are timp organismul meu sa asimileze ceva, aproape ca eu nu am nimic in stomac.sad as putea sa ma duc la urgenta si sa le spun ca imi e incontinuu fffff foame de imi vine sa tip pentru ca vars tot ..si sa imi faca perfuzii ceva? ca e duminica si de ginecologul meu nu dau sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ginecologia din spital are cameră de gardă, ce mai stai?
Parcă ai trăi pe altă lume, nu știi să te descurci și mai ești și o viitoare mamă!
Cu tine moare copilul de foame!
Pa, pa.

| missandrab a răspuns:

Asa te.ai simtit de la început? Mai stiu mamoci care nu prea au putut sa mănânce în timpul sarcinii. Încearcă ceva usor, fructe, cartofi fierti, ceva mâncare sa nu aibă miros puternic. Si daca te simti tot asa, mai bine mergi la spital, cei de acolo vor sti ce sa faca. O prietena îmi spunea ca ea nu a putut sa mănânce nimic consistent pana prin luna a cincea, personal, n.am avut niciun fel de simptom in timpul sarcinii, doar ca nu suprtam mâncăruri grele, grase... Sănătate!

| ileanaurs explică:

Legiuitoarea,pentru copil trebuie sa suporti,chiar nu trebuie sa imi reprosezi tu chestiile astea,nu am mai fost insarcinata si nu stiu pana cand ar trebui sa stau si sa suport raurile astea,tu cred ca esti de pe alta planeta atata timp cat stai pe site-ul asta ca sa imi dai mie peste nas,am intrebat aici pentru ca mi s a mai intamplat dar m-a trimis inapoi acasa si mi-a zis ca nu are ce sa imi faca, in cazul in care nu stii pana nu te vede ca ai cazut pe jos nu se uita nimeni la tine. Pa pa, si incearca sa nu mai raspunzi la urmatoarea intrebare pe care o pun. aveam nevoie de un sfat, de cineva care a trecut prin asa ceva si sa imi spuna daca ar trebui sa ma duc la doctor sau sa incerc sa mai suport pana misca bebe, bye

| Legiuitoarea a răspuns (pentru ileanaurs):

Bună.
Ce ai luat foc, nu vezi că nu te descurci?
Ce aștepți, consult online? Să fie să naști cu noi?
MERGI LA DOCTOR, femeie!
Pa, pa.

| ileanaurs explică:

Sandra am avut perioade si perioade, dupa 7 saptamani cand am aflat ca sunt insarcinata m am simtit fff rau, varsam tot ce mancam, mi am revenit o luna m am simtit cat de cat bine dar de 2-3 zile ma simt ff rau, nu numai ca vars tot ce mananc si ma simt extrem de slabita, dar am avut 2 episoade de lesin, acum cateva zile in baie, si azi intr-un supermarket am vazut negru in fata ochilor si pana am iesit afara am lesinat in bratele sotului meu ..maine ma duc la doctora pentru ca mi au iesit si analizele la sange happy si daca mananc un iaurt vars...mersi,si tie la fel