| IngerAlb a întrebat:

Buna tpu.Vineri m-a intepat o viespe in deget si atunci mi-am pus ceapa si pansament.mi-a mai cedat si durerea si era ok..ieri a fost ok.dar azi mi s-a umflat si am o gaurica in deget..acum am pus un castravete murat si tot pansament, dar tot e umflat.laughing Este grav? Imi va trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Sare trebuia direct atunci

| Raulbootcamp a răspuns:

Da iti va trece in jur de 6 zile poti pune si sare.