| Claude1090 a întrebat:

Salut, urmează să imi fac un tatuaj, pe antebraț ceva micuț si aș dori niste sfaturi pentru ingrijirea lui și ce creme să folosesc (de la farmacie). Am înteles că bepahantene este bun, dar trebuie neapărat să fie o cremă speciala pentru tatuaje sau ceva basic?
Aștept răspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Salut, nu-l lua in seamna pe rasistul de CristinelDinBucuresti. Tatuajele sunt frumoase.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Ești în eroare grav la faza ca numai țiganii își fac chestii de genul. Sunt urate pentru tine, unii oameni din anumite domenii poate au chestii de reprezentat prin tatuajul ala. La faza cu infectatul ai dreptate, cel mai bine e sa desigileze acul în fața ta.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Pe al meu l-am dat cu crema de galbenele și i-am pus o folie din aia pe el ca să se păstreze calumea. Și da, nu îl tine la soare 2-3 săptămâni de când îl faci ca să se păstreze mai bine

| xGamerZ212 a răspuns:

Nu trebuie neapărat crema speciala, eu am un tatuaj care nu l am dat deloc cu crema și s-a păstrat foarte bine, ai putea să-ți iei,, membra"de la farmacie, e vreo 7 lei, secretul să-l speli cât mai des și sa îl ferești de soare în primele 2 sau 3 săptămâni.