| Andrusk2 a întrebat:

Buna, TPU! Voi ce părere aveți despre vaccinul anti-covid? Îl veți face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
38 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Daca nu ne vaccinam nu scăpăm de virus. Eu sunt pro vaccin. Asa cum te duci la doctor sa ți iei tratament sau la farmacie sa ți iei antinevralgic când te doare capul fără sa citești sau sa nu iei în considerare efectele secundare, fără sa cunoști toate substanțele din acel medicament la fel consider ca vaccinul ne protejează de acest virus. Tehnologia a evoluat, e normal sa nu mai așteptăm ani de zile ca să putem sa ne vaccinam

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Goete):

Iar tu mergi spre prăpastie ca porcii în care Isus a băgat dracii. Îți urez să îți mănânce vulturii hoitul, căci creieri n-ai.Ți i-a mâncat limbricul, raționezi cu călcâiele.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Hai că închid și eu conversația cu tine. Acum.

| Ejejkekendkd a răspuns:

Da.E singura sansa la normalitate.

| Frank51 a răspuns:

Da, imi voi face vaccinul cand voi avea ocazia, putini stiu ca iti creste durata de viata cu ~7 ani acel cip.

| Alverto a răspuns (pentru InOrOut):

Cati de mulți prosti ne ați dat părinți încompetenti care fac copii fara număr?
Vaccinul oricărei boli se face înainte de a avea boala pentru a preveni boala. pentru a crea anticorpi in corpul tau. daca știi ce sunt aia

| InOrOut a răspuns (pentru Alverto):

Un tip cu imagine de profil "cap de porc" isi da cu parerea despre altii laughing idiocracy here we come

| doctorandus a răspuns (pentru Dddonkey):

Nici eu nu sustin vaccinarea obligatorie, dar voi face vaccinul cu prima ocazie.