| Denis67 a întrebat:

Buna tuturor! Vreau sa intreb daca se afla careva pe aici care si-a facut vaccinul anti covid sa fie cu varsta minima de 18 ani?
As vrea si eu sa-l fac dar nu stiu care, vreau sa stiu despre Astrazeneca ce parere aveti!
Multumesc

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti ai ales un loc foarte prost sa ceri astfel de sfaturi.
discuta cu medicul tau de familie.

| Denis67 explică (pentru suntserios):

Dragul meu, nu esti obligat sa raspunzi la intrebare daca nu sti despre ce este vorba! Am intrebat daca se afla careva pe aici care s-a vaccinat si este cu varsta de 18 ani, simplu

| suntserios a răspuns (pentru Denis67):

Mai pisoi mic, daca vrei sa ne alintam, eu zic sa asculti de sfatul meu. Nu de alta dar acusi o sa apara conspirationistii de serviciu sa iti spuna ca vaccinul e experimental, ca ei nu se vaccineaza, ca bill gates etc etc. DEja unul ti a spus sa nu te vaccinezi. O sa imi multumesti pe masura ce ai sa primesti raspunsuri. O sa vezi.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru suntserios):

Da, dar daca te vaccinezi prinzi 5g cu telefonul fix rolling on the floor

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine este sa stai aici, unde vrei sa mergi in ce țară?

| Denis67 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ungaria

| suntserios a răspuns (pentru Denis67):

Ca sa vezi din 4 raspunsuri concluzia e asa
- de ce vrei tu sa pleci din tara
- tu te vaccina ca doctorii sunt falsi
- prinzi 5G
- da mai astepata ca nu e cazul.

Si tu te ai luat de mine ca te am avertizat ca nu e locul potrivit sa pui intrebarea. lool

| NotNamed a răspuns (pentru suntserios):

Am spus clar ca sunt pro vaccin. Nu ma cunosti deloc si habar nu ai de frustrarile mele fata de populatia asta dobitoaca si conspirationista care n.are intrebari, doar raspunsuri. Conteaza mult contextul. A spus ca are sub 18 ani si doreste sa faca vaccinul. In cazul asta l.am sfatuit sa nu se chinuie cu procedurile in cazul in care locuieste intr-o zona care nu e afectata atat de mult de corona. Dupa a mentionat ca doreste informatii pentru ca trebuie sa plece in strainate. Acolo nu ma mai bag, nu stiu procedurile.

| Denis67 explică (pentru NotNamed):

Am 18 ani

| NotNamed a răspuns:

Sunt pro vaccin dar nu.l face daca nu e necesar. Asteapta.ti randul. Daca n.ai cazuri multe in zona ta il faci degeaba.

| Denis67 explică (pentru NotNamed):

As vrea daca se poate sa ies si din tara si asta e motivul pentru care vreau sa mi-l fac si eu vaccinul!

| UnDiavol a răspuns:

Eu nu ma vaccineze nici nu mam vaccinat prefer sa mor cauze naturale decât pe mâna la doctori falși

| Simpatic a răspuns (pentru UnDiavol):

Cazue naturale pot fi considerate si infectia cu covid 19?
si de ce sunt doctorii falsi, au toti diplome precum Ponta facute cu copy-paste sau de ce?
Unii nu stiti sa explicati o fraza dapai sa argumentati