| IoanaAmalia a întrebat:

Bună, TPU.
Voi merge la nutriționist. Am 40 de zile la dispoziție pt a slăbi, deoarece voi merge la un eveniment important.
Având în vedere că sunt fată, am 1, 60 m și 60 de kg, câte kg credeți că voi slăbi?
Vreau să știu părerea voastră. Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca slabesti repede, poti sa te ingrasi inapoi repede. Poate si mai mult.

| baru a răspuns:

Miere de albine cu otet de mire si lamaie! Intr, o luna trei kg fara sa te infometezi!

| AFR81 a răspuns:

Depinde ce regim tii. Am avut un coleg care a slabit 15 kg intr-o luna mancand doar doua mese pe zi: o salata si putina carne cu legume. Nu stiu ce obiectiv ai tu, insa cred ca ar fi posibil sa dai aproximativ 10 kg jos in 40 de zile.

| CuriousStuff a răspuns:

Nu incerca sa slabesti x kg in x zile. O sa ajungi sa te infometezi sau mai rau.
Nu ne-ai spus ce varsta ai. La adulti 160 cm, 60 de kg e o greutate buna.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Depinde de cat esti de motivata.
Am o verisoara care a slabit 5kg intr-o saptamana.
Avea 150 si a ajuns la 145.
Adica a facut pipi de doua ori.