| ajutor321 a întrebat:

Buna TPU... vreau sa iau niște pastile pe nume "multivitamine si minerale ". Credeți ca ma vor ajuta sa îmi crească unghiile mai rapid și mai lungi? Deorece din câte știu unghiile au nevoie de vitamine și aceste pastile conțin vitamine. Oare mă vor ajuta să le cresc mai rapid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Biotinul sau vitamina B 7 este considerata cea mai importanta pentru unghii mai puternice, nu neaparat sa creasca mai repede dar sa nu se rupa usor.
Studiile au aratat ca majoritatea multivitaminelor de pe piata nu prea contin ce scrie pe cutie plus ca mecanismul de absorbtie si asimilare a vutaminelor este complex. Cea mai buna varianta pentru vitamine este o dieta variata cu multe fructe si legume.

| Mirel4412 a răspuns:

Poti sa iei, in loc de suplimentele astea, niste pastile numite fructe si legume, sunt muult mai ieftine si mai benefice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți vor creste apetitul culinar, și dacă nu ai deficiente de vitamine, îți vei face probleme dacă iei pe perioade îndelungate.

| SweetbutPsychoGirl a răspuns:

Hei. Depinde cu ce sunt multivitaminele. Daca contin calciu, magneziu, zink. Sunt bune.

| godanswer a răspuns:

De la magazin sau farmacie

-Farmec vitamina B5
-ulei de ricin+argan+jojoba+cocos
-Zinkit într-un pahar de apa o capsula dizolvată