| popescucarmen43 a întrebat:

Am si eu o problema *grava*daca as putea o numi asaa.Vacanta de vara tine 3 luni! eu am unghiile foarte mici deoarece le mai rod dar cred ca este si o lipsa de vitamine..acum nu stiu..si daca le las sa creasca cresc foarte foarte greu...cum le pot avea foarte lungi in maxim 3 luni? dau funda! tratamente+vitamine

5 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

*grava* Copiii din africa n-au ce manca, iar tu ai probleme 'grave'. Tine-le in spirt cate 3-4 ore pe zi. Spirtul face lucrurile sa creasca.

| octav005 a răspuns:

Pai simplu. aplici unghii false

| Yasmin875 a răspuns:

Mie îmi cresc unghiile foarte repede.Eu dacă le tai azi în 2-3 săptămâni îmi cresc foarte lungi si puternice.Probabil tu ai unghiile fragile si ti se rup repede.Eu nu fac nimic special ca să îmi crească.Pur si simplu îmi cresc.Am citit undeva ca îți cresc mai repede daca le ți zilnic în apă fierbinte, le dai cu zeama de lămâie, faci multe lucruri cu ele și cică dacă le dai cu oja îți cresc mai repede. Daca nici așa nu îți cresc eu zic sa îți pui unghii cu gel.Nu la toate persoanele le cresc la fel, la unele mai încet la altele mai repede.

| JoleneSth20 a răspuns:

Încearcă un complex de multivitamine și minerale pentru păr și unghii, ai grijă la ce mănânci și ce treburi casnice faci pentru că astea îţi provoacă exfolierea, iar mai apoi ruperea lor. Mai poţi încerca uleiul de măsline și cel de ricin, caută pe google remedii naturiste.

| marcela25 a răspuns:

Si apa face unghiile sa crească foarte repede ...eu zic sa speli mai des vasele