| Kidutzzza a întrebat:

Vreau sa memorez mai repede lectile, ma puteti ajuta ceva pastila orice mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MireeeLa a răspuns:

Te duci la farmacie si ii zici sa iti dea memo plus pentru retinere de minte dar trebuie sa il iei de dimineata nu poti dupa ora 12 sa il iei.

4 răspunsuri:
| Adina77 a răspuns:

In primul rand trebuie sa te concentrezi exact la ceea ce citesti,nu sa citesti cu gandul la altceva.
Apoi conspecteaza ideile principale intr-un caiet si axeaza-te pe esenta, nu-ti incarca mintea cu maculatura.
Daca nu, subliniaza-le cu creionul pe carte.Ca sa-ti sara in ochi.
Pastile? Hmmm, Lecitina si vitamine grupa B care ajuta neuronii.

| TaviSMURD a răspuns:

Ia memoplus e pe baza de ascolecitina si are efect garantat eu luam in facultate in sesiune luam pana intram in supradoza si dupa sesine imi faceam perfuzii cu multivitamine sa imi revin dar daca iei cum spune in reteta nu ai nimic

| axeldavid a răspuns:

Pai fii atenta la ore, it faci un plan de idei din lectie si si repeti, uneori daca citesti odata lectia dimineata iti amintesti mai bine la ora.iar pastile poti folosi memo plus te ajuta sa te concentrezi mai bine. bafta.

| sfechis a răspuns:

Citesti o data lectia,subliniezi ce e mai important(ce ti se pare mai imp),o mai citesti o data,mai subliniezi o data ce ti se pare mai important,incerci sa intelegi lectia, si pe planul de idei (cel subliniat) incerci sa il inveti si sa il sti cat mai bine, asa invata toti studenti cu note mari