| adrian873 a întrebat:

Ajuta la ceva Memo +? Adica ma ajuta sa memorez mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da. Dupa 2-3 zile de administrare incepi sa ai mai multa energie si mai putina nevoie de somn, iar dupa 6 saptamani de adminstrare creste si capacitatea de memorare.

| adrian873 explică (pentru Brigaela):

De Abia in 6 saptamani, mie imi trebuie ceva cat mai urgent. O alta metoda nu ar fi?

| Brigaela a răspuns (pentru adrian873):

O sa vezi efecte mai repede privind cheful de invatat si timpul pe care il petreci la invatat (eu cand iau Memo Plus pot invata pana la 16 ore pe zi, fara semne mari de oboseala), totusi, capacitatea de memorare pe unitatea de timp nu se imbunatateste inainte de 6 saptamani. Sigur ca nu exista ceva mai rapid de atat, si asa mi se pare un efect extrem de rapid asupra memoriei.

9 răspunsuri:
| herbals a răspuns:

La mine si-au facut efectul in 2 saptamani. Dar eu luam MemoPlus si Lecitina.

| adrian873 explică (pentru herbals):

Eu am de invatat 13 comentarii pana pe 27 august, ar fi bine sa isi faca efectu in 2 saptamani

| Brigaela a răspuns (pentru herbals):

Eu cred ca ai confundat cresterea capacitatii de invatare cu capacitatea de memorare pe unitatea de timp. Simplu fapt ca ai crescut timpul de invatare nu inseamna ca ti-a crescut capacitatea de memorare.

| Brigaela a răspuns (pentru adrian873):

Sincer, pentru asa de putin nu merita sa te intoxici cu medicamente. Ai foarte putin de invatat, la un ritm leje de 8 ore pe zi ar trebui sa le inveti de 10 in mai putin de o luna, iar tu ai mai mult de o luna, deci timp sa le si repeti absolut suficient.

| adrian873 explică (pentru Brigaela):

Ok. Va multumesc pentru raspunsurii

| herbals a răspuns:

Din curiozitate, ai picat bacu la romana?