| matterwhat a întrebat:

Vreau sa merg la psihiatru. Imi trebuie ceva trimitere de la medicul de familie? Mentionez ca am 17 ani! Sau daca am trimiterea mai trebuie sa platesc ceva in plus?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca respectivul medic are contract cu Casa de sanatate, atunci te poti folosi de trimiterea de la medicul de familie chiar daca medicul respectiv consulta intr-o clinica privata.Cu trimitere nu trebuie sa platesti consultatia. Psihiatrii gasesti in clinici, spitale de specialitate sau la cabinetele de psihiatrie din cadrul centrelor de diagnostic.

| SimonaCristina a răspuns:

Iti trebuie trimitere, nu platesti consultatia (pana la 18 ani, daca esti eleva).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da,iti trebuie trimitere.
Nu se plateste consultatia.
Te pup!

| andrw1929 a răspuns:

Iti trebuie trimitere.

| gratie a răspuns:

Nu-ti trebuie trimitere si de platit platesti doar sedinta pe care o ai in acea zi! Sper ca te-am ajutat:*

| Nicoleta_Nico_1997_Qi8X a răspuns:

Nu ai nevoie d etrimitere. DOar te duci la un cabinet(particular) si platesti sedinta. daca vrei sa mergi in policrinica(unde e gratis) iei trimitere, te duci si nu platesti nimic. te pup :*