| anonim_4396 a întrebat:

vreauu sa ma ingras deci am 1, 50,36 kg si 14 ani si vreau sa ma ingras 5-6 kg pana la craciun.va rog spuneti mi ce sa fac ce sa mananc? am picioarele foarte slabe credeti-ma sad va roooooooog.dau funda celui mai bun raspuns straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Sandwichuri. Crede-ma eu nu stiu cum sa dau jos din cauza lor. Mananca mancaruri grase, dulciuri(dar nu exagera prea tare, ci incearca sa le iei treptat, azi putin, maine putin)

8 răspunsuri:
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Mananca multi carbohidrati si in general creste cantitatea de alimente.adica cartorfi, paste, spaghete, dulciuri dar cu moderatie ca poti pati altele

| Kristinikaaa a răspuns:

Nu stiu daca e bine sa-ti fortezi organismul - probabil ca asta este statura ta. Esti in plina transformare la pubertate.

| dodicuta a răspuns:

Manca paine multe, mancaruri grase, bacon.Si eu am acceasi problema:am1, 52, 32kg si aproape 13 ani.

| har a răspuns:

Nu il asculta pe se7en98 ca NU esti deloc slab, eu am 13 ani si am 30 si ceva de kg odata cu majoritatea colegilor din scoala si cu multi copii care ii vad pe strada...

| INGEEERAS a răspuns (pentru har):

Multumesc pentru raspuns :*

| Se7en98 a răspuns:

Pentru varsta ta est foarte slab, eu to 14 am si am aproape 70kg laughing, Eu mananc tot ce gasesc pe la bucatarie, Dar seara cel mia des, incearcawinking

| StefanyaLove a răspuns:

Nu este bine sa te ingrasi. Poate cantaresti mai putin si ai picioare slabe, pentru ca ai oasele subtiri.

| INGEEERAS a răspuns (pentru StefanyaLove):

Multumesc pentru raspunsdar eu tot vreau sa ma ingras