| Sports a întrebat:

Sall dau fundita!
Eu vreau sa ma ingras mai ales in zona gambeler deoarece am picioarele mai slabe.
Este adevarat ca daca fac multe genoflexiuni se ingroasa piciorul si daca mananc multa paine la 12 noaptea ma ingras?

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Fa exercitii pentru gambe :

- ridicari pe varfuri cu greutate
- ridicari pe varfuri la aparat
- impins cu varfurile la presa verticala
4-5 serii a cate 15-20 de repetari fiecare.

Si baga mai mult de 3 mese pe zi, bogate in proteine ( carne, lapte, branza, oua ). Lasa painea, ca aia o sa se depuna unde nu vrei tu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gata cu mancatul la 12 noaptea, nu e bine.
Trebuie sa te apuci sa faci sport si sa mananci 3 mese pe zi, normale, fara excese - insa din mesele astea sa ai parte de aportul necesar de proteine, glucide, carbohidrati, lipide, necesari pentru o dezvoltare armonioasa.
Trebuie sa te apuci de sport, sa mergi la o sala unde sa ai un instructor care sa se ocupe de tine. Stiind ce iti doresti, cum vrei sa iti modelezi corpul, instructorul iti va pregati un set de exercitii speciale.
Si chiar daca te-ai ingrasa mancand paine la 12 noaptea (sau mancand orice altceva), nu se pune unde vrei tu sa se puna, ci unde nu vrei.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand vrei sa cresti in greutate ai nevoie de mai mult de 3 mese pe zi.