| Ga2bi3 a întrebat:

Buna? Trebuie sa imi pun aparat dentar si as vrea sa stiu cam cat costa in total cu toate sedintele, curatarea dintilor etc. (stiu ca aparatul costa cam 2000 lei)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Un preț general ar fi
5000 pe ambele arcade, aparat metalic
200 lei pe luna activare
300 lei detartraj pe an
500 lei radiografii.

| c0pil1n a răspuns:

2000 lei pe putin doar o parte.
Eu am dat acum 4 ani 5000 lei pe aparat + 80 lei lunar timp de 2 ani+ 500 lei radiografie+ 500 lei extractii de masele+500 lei albire+700 lei gutierele la final+drumuri in fiecare luna benzina etc