| anonim_4396 a întrebat:

Tuberculii lui Montgomery apar doar în sarcina sau au mai multe cauze? Mi-au apărut pe areole ceva așa că o umflatura (un fel de cos) dar nu cred ca e cos, e posibil să imi apară fiindcă în 6 zile imi vine menstruația? crying broken heart

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
40 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Am fost de părere toată viața că unui copil trebuie sa îi explici lucruri, să-i dai atenție și să-l asculți, dar mă faci să mă îndoiesc de principiile mele de viață și să zic că ție îți lipsește bătaia. Nu cred că te-ar ajuta un psiholog.

Sau totuși, știe cineva ce poți să faci cu o persoană de genul? Ce să-i faci uneia careia i-au explicat zeci de oameni ca nu e gravidă și care crede negreșit că lăsat-o gravidă vreun prosop cu spermă pe el?

Ăștia cu experiență în parenting, mă ajută și pe mine cineva? Poate vreau să fiu psiholog și mă demoralizează tipa asta plecată de acasă.

Ce-i spui unui copil care nu înțelege un lucru pe care i l-ai explicat de sute de ori? Il bați, nu? Vă rog, spune-ți că da, să mă liniștesc.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Nu îmi trebuie bătaie, ci înțelegere. Dacă ati citi de când /cum au apărut simptome le de sarcină, și care au fost și încă sunt (simptomele) pur și simplu nu ma pot liniști, și simt și ceva prin burta sad și nu sunt balonata de cum m-am trezit! Pai nici nu vreau sa ma ajute un psiholog! Acum ca am vazut și tuberculii astia e clar, asta mai lipsea și am toate simptomele de gravidă

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Da, un prosop sau o cada

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar si Sfanta Maria a fost virgina si insarcinata, ne viziteaza din nou extraterestrii - zic, Iisus

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Și uite ca sunt și eu, lasă să ne viziteze

| Goete a răspuns:

Asa a avut bunica inainte de a muri?

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Am uitat sa rad.
Sa zicem ca, chiar a murit bunica ta:Imi pare rau! Dar esti cam troll

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta deja nu e de ras, trebuie sa consulti un psiholog ca esti bolnava rau

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Goete):

Presupun ca ai avut intentia sa o trimiti la o consultatie psihiatrica. Fiindca intre profesia de psiholog si cea de medic psihiatru exista totusi o diferenta... enorma.big grin

| Goete a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu voiam sa fiu chiar atat de dur cu ea :p
Dar un lucru e sigur, trebuie sa ceara ajutor, pentru ca din cel mai mic amanunt isi inchipuie ca are cea mai mare.boala - si aproape zilnic vine cu ceva nou. Nu as vrea sa traiesc viata pe care o are! Si eu unul cred ca daca crezi cu adevarat, ajungi sa realizezi ceea ce crezi. Celulele ei o asculta zilnic si nu aud altceva decat ca sunt bolnave. Poti sa razi de mine, dar eu cred in experimente ca cel cu apa - Dr.Masaru Emoto. Si noi suntem 70% apawinking

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Nu sunt!

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Nici eu nu vreau sa trăiesc viața pe care o am! crying
Am fost ieri la medic cu arsurile în gât și trebuie să își tratament. Poate am ipohindrie, dar asta cu sarcina ma scoate din minți broken heart
Pai chiar simt bolnavă, ca de unde așa simptome?

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Cateodata mai avem nevoie de tratament. Si efectul Placebo, daca functioneaza la insanatosire, functioneaza si la a reusi sa ne creem boli. Asa ca distrage-ti atentia si nu te gandi mereu negativ.
Daca te scoate din minti sarcina pe care nu o ai, cumpara macar un test de sarcina si fa-l. Mai ajuta-te putin pe tine insati

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Ce efect e ala? Nu pot să nu ma gandesc la sarcină, orice simptom pe care îl am îl asociez cu sarcina.
*sarcina pe care o am
Nu imi cumpărat test! Ca eu stiu ca sunt gravidă sad

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca stii ca esti gravida, multa sanatate. Citeste Biblia, sa vezi cum a fost cazul Fecioarei Maria, ca si ea a patit la fel ca tine.

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Și acum sunt Fecioara Maria s-au cum?
Eu cred ca sunt 100% adică chiar nu mai am așa speranțe să mai cred ca nu a-și fi sad

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Și dacă nu a-și fi din ce cauza au apărut tuberculii? Ca să nu mai zic toate simptomele

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

"S-au cum" se scrie "sau cum", sau fiind sinonim cu Ori
"S-au dus", unde S e forma scurta de pronume si verbul a duce, se scrie separat.
"A-şi fi" se scrie "aş" si scrii a-si cand spui de exemplu "a-si indeplini dorinta", adica "a îşi indeplini" - e din nou combinatia unui verb cu o forma scurta de pronume.
Eu stiu romana de la mama, care e unguroaica. Si m-am nascut in Spania, de unde e tata.
Dar daca tu ai acest crez de 100% ar fi bine sa incepi sa-i cumperi hainite, jucarii, ca altfel vei avea prea multe cheltuieli dintr-o data, mai ales ca nu ai venituri proprii. Ar trebui sa cauti de lucru pana poti
happy

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti se apropie ceasul. E unica explicatie

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Nu mă inveti pe mine acum tu cum se scrie! Bravo ca stii tu română foarte bine!
Am 14 ani, Doamne... Unde să imi caut de lucru? Și nici nu muncesc de la 14 ani.

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Poate ție ți se apropie mai repede decât mine sad

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

E clar ca nu te invat, daca pana acum nimeni n-a fost capabil sa te invete.
Doamne, ai 14 ani? N-ai facut sex si esti gravida laughing

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate.
Dar sigur traiesc mai fericit ca tine, tu esti mereu preocupata ca si cum ai fi in ultimul tau ceas laughing

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

laughing
Da, și?
Dacă am simptome, ce sa cred? Ca e o coincidență...

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Mda.
Cine știe, poate chiar sunt, într-o secundă sa se facă totul negru...
Traiam și eu fericită inainte de asta cu sarcina, chiar nu bagam nimic de seamă și nu ma stresam din orice

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu gandeste-te mereu la ce-i mai rau. Mai citeste despre ceva boli, poate si pe alea le ai

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te mai face de ras cu sarcina asta inchipuita

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Poate, dar nu imi vin în minte ce boli să caut.
Chiar ma gandesc la ce e mai rău, mereu am facut asta

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Nu mi se pare că mă fac de ras, și nu e închipuită

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

O viata ai.
Si si pe asta ti-o faci amară

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok. Multa fericire cu bebelusul tau pe care l-ai facut virgina, in somn si fara sex.

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Mda. broken heart
De unde sa stiu, poate îi viitor va fi atât de frumos ca acoperă și tristețea de acum, dar la cum decurg lucrurile. Nu pare să fie așa.

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Poate nu în somn, poate de pe prosop sau cadă. Și eu ca imi lase clitorisul des și ajung la excitare repede, nici nu am ajuns la excitare și imi curgea secreție transparenta... E ciudat
Virgină nu o să ma creada nimeni ca sunt, dacă am avut atunci acel accident cu teava

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Gandurile tale si convingerile tale prezente influenteaza viitorul tau. E ca efectul Placebo. Cu gandirea asta nu ai multe sanse la un viitor frumos - si chiar si tu o spui

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tatal meu e un prosopo.
Chiar am uitat sa-ti spun! happy

Dar doar asa, din curiozitate, in casa va stergeti totincu un prosop si nu schimbati apa.in cada, faceti baie asa unul dupa altul in apa.murdara?

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Ba schimb apă după baie, dar zic și eu. Ca dacă am rămas gravidă totuși am rămas cumva
Interesant tatăl prosop!

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Mda. Poate imi voi schimba gândirea în viitor
Să fie urat dacă nu va fi frumos (viitorul), nu am ce face.

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca si tatal bebelusului tau, nu? Interesant, ai ramas gravida de la Prosop.
Daca spun eu e interesant - si daca tu, Normal

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tu crezi ca nu ai ce face, e adevarat.
Si e problema Ta