| pisicutaamorezata a întrebat:

Buna tuturor, acum cateva minute m-am alaturat si eu comunitatii TPU, datorita unei amici! Am si eu o intrebare, am primit rezultatul analizelor din monstra de secretie care mi-a fost luata iar programarea o am abia peste 4 zile si pana atunci m-am gandit ca poate ma ajuta cineva sa imi spuna daca stie ce inseamna mai exact.
Rezultatul este :
FRECVENTE EPITELII SUPERFICIALE SI INTERMEDIARE. RARE PMN. ABSENTI BACILI DODERLEIN.
FLORA POLIMORFA CU PREPONDERENTA COCOBACILILOR GRAM NEGATIV CU ASPECT SUGESTIV DE VAGINOZA BACTERIANA ("CLUE CELLS").
ABSENTE LEVURI. ABSENT TRICHOMONAS VAGINALIS.

Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Dana211 a răspuns:

Eu nu ma pricep foarte bine dar din ce stiu pot sa iti zic ca nu e nimic foarte grav doar ca ai flora bacteriana destul de distrusa si cel mai probabil vei primi tratament pentru refacerea ei