| Sdkl a întrebat:

Bună tuturor! Am și eu o mică problemă (sper că este mică). Săptămâna trecută am fost răcită în special, amigdale inflamate, dureri în gât. Am fost frumos la medic am luat medicamentele, le-am terminat și mi-a trecut însă s-a gândit să îmi lase un "suvenir" (cred). Am nasul înfundat aproape tot timpul numai sunt răcită, nu am febră, nu am dureri de cap nu îmi curge nasul este doar înfundat. Problema care mă îngrijorează este că nu pot să respir noaptea, nu mă lasă să dorm. Mă trezesc că nu pot să respir, aerul care îl inspir pe gură nu este suficient. Cineva în aceeaşi situație? sau măcar similară? Mi-am făcut și programare la medic(iar). Un sfat vă rog! Fundă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna! Pune picaturi in nas este normal sa il ai infundat după răceală, mergi la farmacie si cumpără ti picaturi de nas, si o sa i ti treacă, ce vârstă ai? Mersi, si multă sanatate.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna! Mersi pentru fundă, ce varsta ai/?

| BogdanLuca a răspuns:

Poti continua prin inhalatii a aburilor unor ceaiuri cu abt. de actiune antiinflamatorii, de exemplu musetel!
Nu recomand picaturile nazale decongestionante! Multa sanatate!

| kitty1984 a răspuns:

Buna! Intr-adevar, este o senzatie foarte neplacuta sa nu poti respira. Am avut si eu probleme cu sinusurile si stiu cum e. Sunt mai multe produse care te pot ajuta sa respiri usor si sa poti sa te odihnesti noaptea. Incerca Vibrocil Spray sau picaturi nazale si sa ai la indemana si un Creion nazal, in special noaptea. Sper sa-ti fie de folos. Sanatate multa!