| Agnes20 a întrebat:

am si eu o problema, de ceva timp ma trezesc dimineata cu nasul infundat si nu pot sa respir, problema nu este doar aceasta, am observat ca respir greu si pe gura?!? mentionez ca nu sunt fumatoare! ce ma sfatuiti? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| deusfarm a răspuns:

Se intampla uneori sa fie aerul prea uscat in camera : daca este prea cald, pune un vas cu apa pe calorifer - vezi daca e vreun progres; poate fi si o reactie alergica pasagera; pentru inceput poti pune apa de mare sub forba de spray ( nazomer, sterimar, marimer ) seara in nas pentru a hidrata mucoasa nasala, dar nu uita de aerul din camera si mai vorbim

| Agnes20 explică (pentru deusfarm):

Multumesc, chiar o sa incerc din aceasta seara si o sa pun un vas cu apa pe calorifer. Sper sa simt o schimbare! Multumesc incaodata! O seara buna tuturor!

7 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Hmm, in cel mai rau caz ar putea fi inceput de astm, consulta un doctor si citeste aici mai multe

http://sanatate.ele.ro/......11268.html

| Agnes20 explică (pentru CoquineNoire):

multumesc! si eu m-am gandit la asta, sper sa nu fie cazul crying

| TaviSMURD a răspuns:

Nu e nici un astm e doar un mic inceput de inflamare a polipilor din cauza asta nu poti respira se unfla si blochiaza caile respiratorii se corecteaza chirurgical (adica operator vei avea nevoie de o operatie banala si gata) de exemplu fai experimentul noaptea cand simti ca nu poti sa respiri deschide geamul si trage tare de 2 3 ori aer rece si vei observa ca se desfunda dupa care se infunda la loc happy Succes

| Agnes20 explică (pentru TaviSMURD):

In dimineata aceasta asa am procedat, am deschis geamul pentru ca simteam ca nu mai pot sa respir, pentru cateva secunde m-am simtit mai bine, dar imediat am avut aceeasi problema cu respiratia greoaie!sad multumesc pentru sfat, RamySMURD, oricum mi-am propus sa merg la medic saptamana aceasta.

| TaviSMURD a răspuns (pentru Agnes20):

Ar fi bine sa mergi la un medic cat mai repede operatia daca va fi nevoie de e a nu e complicata nu stiu sa-ti dau mai multe date pentru ca eu sunt specializat pe medicina de urgenta oricum ma bucur ca ti-am putut fi de ajutor happy

| вèiiiвiii a răspuns:

♥ Merci la un doctor, un consult pentru verificare. Recomandabil fii calma, si grabestete sa faci o programare. Multa sanatate! ♥