| esa212015 a întrebat:

Bună tuturor! Am o oarecare măcinare. Menstruația mea este neregulată, ba la 25, ba la 28, ba la 30, ba la 32 etc de zile și de câteva zile, mai exact azi este a 3-a, am niște scurgeri maronii - roșii, spun astfel, pentru ca câteodată sunt roșii, câteodată maronii. Ar fi acesta un semn că se aproprie menstruația?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la doctor nu are rost sa astepti aici, medicul te va consulta, dar daca nu vrei sa mergi asteaptă aici sfaturi.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, ar putea sa fie un semn ca se apropie menstruatia. Ai spus ca astazi este a 3-a. Dar in a cata zi esti dupa ce ti-a venit ultima data?
Data trecuta cand a venit, nu tot asa s-a manifestat? Sau poate sa fie vorba si de o infectie. In orice caz, totul o sa fie bine.

Multa sanatate!

| esa212015 explică (pentru DoarBogdan):

31, pot spune ca e bine, căci eu aveam și întârzieri de 2-3 săptămâni în trecut, ori fix opusul, sa îmi vina cu 2-3 săptămâni mai repede, este foarte neregulată.
Am mai pățit ca înainte de menstruația să am scurgeri de genul acesta. N-ar fi prima oară. Răcită sunt. Menționez că am și simptome premenstruale, cum ar fi durerea de sâni, cap. Și de aceea mă gândeam.

| DoarBogdan a răspuns (pentru esa212015):

Atunci asta ar trebui sa fie. Totusi... intarzieri de 2-3 saptamani? Ata este ceva chiar mare as putea sa zic. Ai fost si la un control?

| Catrice a răspuns:

Poate da, poate nu, poate e semn de vreo răceală sau infecție....cine știe.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Catrice):

Da, nu, da. Sa spunem ca da, sa speram ca nu.

| Catrice a răspuns (pentru DoarBogdan):

Suna a "da' nu da (in mine fratele meu că nu ți-am făcut nimic)" laughing