| dayana199214 a întrebat:

Buna tuturor!
Am o problema,dar hai sa va povestesc cap coada ca sa intelegeti.
Eu niciodata nu am avut cosuri sau daca am avut au fost inainte de menstruatie sau cateva care nu ma ingrijorau,dar in urma cu o luna eu si prietena mea cea mai buna am facut o cura de storc cosulet cu cosulet si tot asa in fiecare seara si ne dateam cu zineryt,dorind sa scapam de tot de ele.De aici incepe problema,au inceput sa-mi apara din ce in ce mai multe si sunt sub forma de puncte de grasime unu langa altu,pe toata fruntea,pometi si se intande pe zi ce trece pe toata fata...
Precizez ca eu beau de doi ani ceai de crusin si ceaiuri laxative deoarece am constipatie cronica, dar de ceai am citit si nu poate fi o alergie.Activitate sexuala nu am de vreo 5 luni.
Va rog ajutati-ma ca nu pot intelege ce mi se intampla.Vineri am programare la dermatolog, dar imi este foarte frica.Sa-mi fac si niste analize la sange?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Mergi mai intai la dermatolog si vezi ce spune. daca atunci cand ti-ai stors tu cosurile nu ai folosit vata, discuri demanchiante ca sa le poti stoarce si ai pus direct mana pe fata este posibil sa ti le fi intins singura si de asta sa iti iasa mai multe si zineryt-ul stii ca se da numai pe cos, nu pe toata fata ca altfel scoate si cosurile care sunt ascunse in piele si la fel risti sa iti umpli fata de cosuri.mergi la medic si vezi ce spune pana la urma

| dayana199214 explică (pentru katy):

Azi am fost la dermatolog si mi-a prescris tratament cu Retin-A si apa termala.Multumesc pentru raspunsul tau chiar nu stiam lucrurile astea(nuam sa mai fac asemenea greseli niciodata sad ).te pup

| katy a răspuns (pentru dayana199214):

Cu placere, sa te faci bine! pup