| Mititica12 a întrebat:

Ceaiuri pentru constipatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Musetelul elimina scaunul.
Iar ceaiul de menta produce constipatie.

| NLS a răspuns:

Pentru... sau contra?

| Brizbriz a răspuns:

Ciocolax, sanalax, nu sunt ceaiuri, dar sunt naturiste si FOARTE eficiente (sanalax cu, crusin te rezolva in 2-3 ore)

| Vântulalb a răspuns:

Pentru? Poate contra.
"Pentru", ti s-a raspuns corect cu menta.
Contra, e bun crusinul. Se gaseste la plafar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crusin cu lemn dulce

| Strwberrs a răspuns:

Ceaiul de menta. Il recomand, isi face efectul ok.

| relian a răspuns (pentru Strwberrs):

Probabil nu stii ce inseamna constipatie laughing ca stiai sigur nu mai recomandai menta

| Strwberrs a răspuns (pentru relian):

La mine a mers ceaiul de mentalaughing

| Vântulalb a răspuns (pentru relian):

A raspuns conform intrebarii: "pentru".

| relian a răspuns (pentru Vântulalb):

Da asa este, acu am vazut mai bine.Multumesc pentru observatie.

| relian a răspuns (pentru Strwberrs):

Asa este ai dreptate, cred ca merge pentru oricine are probleme.Scuze ca ma grabii sa comentez, pe viitor sa o iau mai usor laughing, nu cu menta bineinteles, nu am mai baut ceai de menta de ani buni, prefer pe al de musetel, asta pentru ca nu am probleme de nici o natura.happy

| Celestina003 a răspuns:

Pentru asta, foarte multe lichide, nu doar ceaiuri.