| Roksii a întrebat:

happy
Am o problema. luni mi-a iesit ulcior la ochiul stang, abea a trecut si azi mi-a iesit la ochiul drept.
Este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Nu este nimic anormal.
În general, după ce faci ulcior la un ochi şi îţi trece, îţi va apărea şi la celălalt.
Sfatul meu este să mergi la medicul de familie, poate îţi va da un tratament astfel încât să-ţi treacă mai repede.
Dacă nu poţi merge la medicul de familie, du-te măcar la o farmacie.

Pa-pa.

4 răspunsuri:
| andrw1929 a răspuns:

Consulta-te cu parerea unui doctor!
Succes!

| Laaaaaariiiiiiiii a răspuns:

Este normal, poţi să mergi la un doctor, dar poţi să foloseşti un leac,, bătrânesc˝ chiar funcţionează şi nu o să ţi se mai facă: iei un pahar cu fundul cât să îţi acopere ochiul, dar paharul trebuie să fie curat-lună deoarece altfel nu trece, apoi îl pui pe ochi şi apeşi puţin. Baftă!

| ѕოiℓ a răspuns:

Buna.

Este normal, foarte normal, toti am avut, era rau daca statea ulcior doar la un ochii, si nu se ducea la al doilea. Vezi ca peste o zi doua, se duce si asta. Si ai scapat. Funda?

| GymmyCool a răspuns:

Am patit si eu foloseste Kanamicina sulfat 1% e foarte bun mie mi la recomandat un doctor. De la ea ar trebui sa treaca, ai facut ulcior deoarece ai pus mana murdara la ochi...Asa mi-a spus si mie doctorulbig grin Ori cum Multa baftabig grin