| Amalia100 a întrebat:

Buna tuturor!happy am o problema si putina nevoie de ajutor.De ieri am observat la atingerea urechii drepte o mica umflatura in interior si deasemenea o durere imensa..acum ma doare toata partea dreapta, doare mult mai tare si simt o caldura pe toata fata..prietenul meu s-a uitat si spune ca este un cos pe cale sa iasa...nu simt durere in ureche doar in locul umflaturii...e cos sau ceva mai grav? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns:

Probabil ie doar un cos, oricum stai vreo doua zile iar daca problema se agraveaza du-te la doctor.happy

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce nu cosulți medicul de familie? A decedat?
Pa, pa.

| Amalia100 explică:

Va multumesc frumos pentru ajutor, a fost doar un cos sau ceva..ricum s-a retras dupa 2 zile.M-as fi dus la un medic normal daca eram in tara dar unde ma aflu eu trebuie sa iti faci programare cu o saptamana inainte si mai platesti si o gramada de bani pe nimic...de aceea am apelat la compatriotii mei happy

| TiffanyღBJ a răspuns:

Poate sa iti apara cos si in ureche, numai ca de la un cos simplu, nu ai dureri atat de mari si nici nu simti caldura pe toata fata. Ceea ce ai descris tu indica o infectie mai serioasa decat un cos, asa ca ar fi mai bine sa mergi la medic.