| anonim_4396 a întrebat:

Am uitat sa ma sterg prin urechi dupa ce am facut baie iar apoi m-am culcal cu capul gol, pe la ora5 m-am trezit si ma durea urechea care era dezvelita (adica cealalta era in perna si era la caldura cum ar veni ), dupa 2 zile observ ca ma doare in sensul ca parca imi impinge cineva cu unghia in ureche (durere sau inpingerea e mai mare la frig, cu cat e mai frig sau daca beau apa rece ma doare urechea, si ma doare cand apas putin mai jos de maxilat pe partea urechii, si ma mai doareatunci cand inchit putin.
Adica ma doare doar la frig si durerea nu e foarte mare dar eu mai stiu cum se poate agrava...

RECOMANDARI!? ce am? e grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Aimwork a răspuns:

Salut! Nu te juca cu asta. Din simptome e clar otita si poate deveni ceva foarte grav! (Pana la pierderea auzului din cate am auzit.lol)
Mergi te rog la un control, nu e scump fata de alternativa! Si nu mai repeta greseala asta!
Eu am facut aceas greseala cu baia dar dupa am fost in autobuz si era curent grav! In jumate de ora boom otita!
Nu te juca cu bolile!
Mult noroc!

2 răspunsuri:
| darkhell217 a răspuns:

Ti-a tras curent, baga-ti niste vata ar trebui sa-si revina

| KeyoAsurame a răspuns:

Este doar o durere simpla nu iti fie teama caci va trece usor