| kitty_2130 a întrebat:

Buna tuturor. Am si eu o problema. De aproape 1 an, am dureri de cap(moalele capului) si nu pot sa-mi dau seama din ce motiv. Oare este din cauza colanei, caci atunci cand au aparut durerile am aflat ca am cifoscolioza. Am luat tratament pentru aceste dureri, dar nu isi face efectul. Puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 an e prea mult. E vorba de ceva cronic clar. Nu te baza ca e vorba numai de cifoscolioza. Nu vreau sa te sperii, dar mai bine mergi la un control decat sa o iei pe incercate. La cap (la creier mai ales) pot apare si alte boli. Doamne fereste. Oricum, incearca sa nu folosesti prea mult telefonul mobil. Afecteaza mult creierul. Eu am observat ca pe mine ma doare capul daca vb prea mult la mobil. Incearca sa folosesti hands free. Apoi fereste-te de tot ce poate crezi ca poate fi o sursa de radiatii. Cuptor cu microunde, chiar si un dispozitiv wireless sa stii ca foloseste tot unde radio si e chiar destul de puternic. In rest, multa sanatate!

3 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi la un medic pentru investigatii, nu cred ca e din cauza cifoscoliozei.

| georgiana a răspuns:

Sanatatea conteza.Ai grija de tine si fa o vizita la medicul de familie.

| M.madallina a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine e sa te duci la un control