| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa incep prin a mentiona ca am avut o problema de crestere hormonala inca de la varsta de 6 ani, nanism hipofizar! Am urmat un tratament si acum sunt o la inaltime 1.60, organele sexuale externe sunt foarte dezvoltate, sanii crescuti de la 12 ani, par pubian la fel!
Problema s-a manifestat la oase si organele interne! Eu nu am avut menstruatie niciodata, am oase mici in fine.Azi am facut o ecografie si mi s-a spus ca am uterul mic subdezvoltat si ca o sa mi dea un tratament dupa ce fac un set de analize!
Ce as putea face sa fiu si eu normala? O sa pot sa am copii? Help pls

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Fă toate tratamentele indicate de medici și cu puțin noroc și multă credință vei reuși.

| vioricavio a răspuns:

Nu dispera de acuma.O sa vezi dupa tratament si dupa analize daca se rezolva problema in timp. Trebuie sa fi optimista, pentru ca moralul conteaza foarte mult. Daca te consumi si te necajesti de acum, i ti faci singura mai mult rau. Fi optimista, pentru ca in ziua de azi la cat a avansat tehnologia se gasesc rezolvari la multe probleme. Eu am avut o colega care de asemenea avea uterul mic si era speriata ca nu va putea avea copii, dar pana la urma nu au fost probleme si cu ceva tratament a reusit sa aiba si copii. Deci fi optimista si gandeste pozitiv ca va fi bine.