| CinevaAnonimă a întrebat:

Buna, TPU! Am o problema. Mi-am facut o ecografie la organele genitale si doctorul mi-a spus ca in uterul meu se afla sange, chiar daca nu sunt la menstruatie. Acum nu sunt la menstruatie, dar ieri am avut cateva sangerari usoare. Ecografia am facut-o acum cateva luni. Oare ce inseamna acele sangerari? Cum este posibil sa am sange in uter cand nu sunt la menstruatie(doctorul a spus ca e straniu, dar nu mi-a mai spus nimic)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Tot un medic în cabinetul său te poate lămuri, nu noi.
Fără anamneză, fără analize, fără un minim consult, nici chiar un doctor nu poate pune un diagnostic „la distanță".