| Stephaniee a întrebat:

Buna tuturor... azi m-am uitat pe piele mea (fata,burta,maini, gat) si vazusem ca m-am umblut de alunite. eu sincer nu aveam multe alunite inainte aveam cateva pe fata si putine pe maini. Trebuie sa recunosc ca aceasta vara am stat destul de mult la soare, dar foloseam crema protectoate si ulei de bronzare. dar pana acum nu au aparut aceste alunite... Eu am un picment mai negru care se bronzeaza repede si ma inegresc foarte repede chiar daca nu stau 30 min sau mai mult la soare. din ce cauza mi-au aparut aceste alunite? ce trebuie sa folosesc inainte de a ma pune la bronzat pentru piele? pot scapa de ele dar sa nu risc la boli? TIN SA MENTIONEZ CA NU SUNT MARI SI CELELALTE CARE LE AVEAM APARUTE NU SI-AU SCHIMBAT FORMA, AU RAMAS LA FEL. DAU FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Acele semne pigmentare apar din cauza expunerii excesive la soare.

Răspuns utilizator avertizat