| GEORGIANA3489 a întrebat:

Buna tuturor, cer ajutorul vostru ca la spital mi s-a spus ca nu am nimic.De 3 zile m-a luat o durere groaznica in partea dreapta care se mai lasa si la spate si dupa pe sub burta si mai imi da si niste intepaturi in partea stanga. Ce poate fi sau ce pot lua, o fi o raceala ceva? Vreau sa mentionez ca am 17 ani si nu am mai avut probleme din acestea iar toate analizele ies bine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ecografiere ti s-a facut?

| GEORGIANA3489 explică (pentru Bula):

Da mi-s-a facut si au zis ca nu mi au gasit nimic, acum ma dor toate oasele capul tot si nu pot sa imi dau seama ce am

| Bula a răspuns (pentru GEORGIANA3489):

Incearca sa iei o pastila "No Spa Forte".
(ajuta si in caz de dureri menstruale! )
Deseori ajuta, mai ales in cazuri de asemenea "dureri fantoma".

| Simpatic a răspuns:

La spital pentru ce anume ai fost? ce acuzai atunci?

| dullcat a răspuns:

Pot fi multe, nu are sens sa cauti pe google fiindca mai rau te sperii.La medicul de familie ai fost?

| sabin89 a răspuns:

Ăștia de pe internet zic că oamenii bolnavi sunt oameni care au fost sănătoși, pe care i-a mâncat undeva să se ducă la doctor. Acum nu știu, poate e doar o glumă.

| Robert2526 a răspuns:

Oricat de ciudat ti se pare, din punctul meu de vedere, ceea ce descri este un sindrom anxios. Ti-a dat sedatif PC sau ceva asemanator de la medic?

Oricum, in orice caz, nu ai motive sa te ingrijorezi.

| GEORGIANA3489 explică (pentru Robert2526):

Acum ma dor toate ooasele si capul nu pot sa imi dau seama ce am si in zonele respective

| Standt a răspuns:

Ce analize ai facut? Aici era nevoie de o ecografie sau ceva sa vada ce-i acolo.

| GEORGIANA3489 explică (pentru Standt):

Mi a facut sa vada daca am piatra la rinichi si ecografue mi s-a facut si a zis ca nu sa gasit nimic

| Standt a răspuns:

Vad raspunsurile tale. Au cedat durerile? Cred ca e cazul sa te intorci la medic.

| GEORGIANA3489 explică (pentru Standt):

Da au cedat dar am momente cand ma mai dor s-a informat mama si mi-a spus ca si un baiat de la munca de la ea are aceeasi chestie si ca s-a fortat la ridicat la ceva si sau declansat niste chesti.Si a zis ca imi face programare la un doctor la privat