| Диана a întrebat:

Buna tuturor. De cateva zile am inceput sa am ameteli, dureri de cap si dureri musculare. Mentionez ca am si o raceala. Credeti ca e de la raceala sau poate fi si altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Noi nu avem cum sa stim de la ce ai aceste ameteli, dar cert ceva nu este in regula cu tine si trebuie sa-ti faci un consult medical. In primul rand mergi la doctorul de familie care iti va recomanda un set de analize sau iti va da un bilet de trimitere la specialist. Nu incerca sa te tratezi singur sau dupa sfaturile prietenilor sau cunostintelor. Sub forme usoare de raceala se pot ascunde boli deosebit de grave, sau nu. Dar important este sa fim prevazatori si sa aflam din timp daca avem sau nu o problema de sanatate. As putea sa-ti recomand ceva, dar pentru ca nu stiu exact de unde provine aceasta stare de ameteala, durerile de cap si musculare, te indrum spre medicul de familie. Succes si insanatosire grabnica!

3 răspunsuri:
| KeepCalm a răspuns:

Prea mult umblat prin cluburi stricahee hee

| ATHOS a răspuns:

Iti recomand sa consulti de urgenta la medicul de famile!

| mario_7408 a răspuns:

Eh. Ce tot atata medic? Durerea musculara poate fi ca ai depus efor mai mult ca de obicei. Te duci la medic daca vezi ca trec vreo 3 zile si nu vezi nici o imbunatatire a starii de sanatate. Si da! Ameteala se datoreaza racelii, dar tin sa mentionez ca raceala se manifesta diferit de la persoana la persoana.