| lory14 a întrebat:

De cateva zile matusa mea are febra, tuse, greata, frisoane, dureri musculare, dureri de cap si ameteli. A luat Modafen si sirop de patlagina si propolis, dar iar se simte rau. E ceva grav? Are gripa porcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa aiba gripa, nu neaparat gripa porcina. Oricum e obligatoriu sa mearga la camera de garda de urgenta la Boli Infectioase in cel mai apropiat oras, cat mai repede, pentru analize si consult de specialitate. Nimeni nu e aparat de aceasta boala, in afara de cei vaccinati.

daniela
| daniela a răspuns:

Poate da poate nu cel mai bine un control la doctor.

| anonimmmmm a răspuns:

Cu siguranta are gripa, am avut cu o saptamana in urma si eu dureri musculare insuportabile, temperatura mare, tuse, dureri de cap, am fost la doctor si mi s-a spus sa stau izolata sau sa port masca in caz ca intru in contact cu cineva.Ma asigurat ca am gripa, dar a trecut repede la mine.(Nu e vorba de gripa porcina)o gripa simpla. Dar ca sa fie mai sigura ar fi bine sa se prezinte la medicul de familie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca grohaie cand tuseste, da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.aceleasi simtome le am si eu.este un microb in atmosfera...recomand bai fierbinti ceai cu lamaie, paracetamol si sa nu iasa din casa

| cristina1996 a răspuns:

Daca grohaie cand tuseste, da?laughing))

Pai... s-ar putea, stai si tu mai departe de ea si sa se duca la doctor URGENT!

Pt. ca daca sta pe mult se agraveaza si poate muriwinking