| alexandrapuuuup a întrebat:

Buna tuturor,

De vreo 2 saptamani am simtit uneori o mancarime moderata la nivelul incheieturilor mainilor, mancarime care imi trecea in cateva minute. Nu am acordat mare importanta acestui lucru.

Se vedeau niste pete foarte mici rosiatice ca acelea care apar dupa epilat, pete mici distincte. Au disparut in maximum 30 de minute.

Ieri am simtit o mancarime la nivelul cotului drept, de fapt in partea interioara a cotului spre antebrat, imediat dupa ce a aparut mancarimea au aparut si petele, de data asta "unite" oarecum in niste pete mai mari (atasez si 2 poze poate ajuta). La fel, au disparut in 20-30 de minute. Apoi la interval de vreo ora la fel, cu mentiunea ca petele se intindeau acum de la cot pana la incheietura mainii insa erau iar multe si foarte mici, ca dupa epilat. Au disparut si astea in 20 de minute.

Concluzia?

Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Concluzia: totul se manifestă pe sistem nervos.
Mergi până la medicul de familie.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat