| xJully a întrebat:

tuturor!
De vreo 2 zile mi-e greata si nu pot vomita. sau mai bine zis, mi-e frica sa vomit.
Nu stiu de la ce mi-e greata, dar de 48 de ore o am incontinuu.
Joi plec in excursie si oricum am probleme de genul asta daca merg un drum mai lung cu masina, nu vreau ca aceste probleme sa fie amplificate si de greata pe care o am acum...
Imi puteti da niste sfaturi? Ce ar trebui sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Metrocoplamid. Nu știu exact cum se scrie laughing

| xJully explică (pentru Azµre):

De-ala folosesc. happy Sper sa ma tina 3 ore.

| Azµre a răspuns (pentru xJully):

happy O să te țină. Poți lua un omez să vezi dacă te liniștește stomacul happy

| xJully explică (pentru Azµre):

Am cautat pe internet cum as putea evita starile de greata si am gasit ca trebuie sa iau inghitituri mici de apa rece, ceva mentolat... sper sa reusesc. laughing

| Azµre a răspuns (pentru xJully):

Nu știu cât de bine e, din contră cu cât bei mai multe lichide cu atât ți se face mai greață.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Să nu fi însărcinată de la atâtea greţuri.
Te duci la medic să vezi de ce-i atâta greaţă pă tine, oricum nu-i normal ce ţi se întâmplă, aşa că la medic, laşi excursia.
Te pup!