| anonim_4396 a întrebat:

De vreo 3 zile am un coș insuportabil de dureros sub piele. mai exact in cap. Am tot încercat sa îl storc dar nu este ieșit deloc la suprafața, dar ma doare foarte tare. Am încercat cu comprese cu apa calda, am citit pe net ca așa ar ieși la suprafața, am încercat cu crema de gălbenele, cu pasta de dinti, dar nimic... nu știu ce sa mai fac, este o durere insuportabilă. help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ceapa calita pe plita si o lipesti cu leucoplast. Apoi va creste si vei scoate ce trebuie din el. Dupa care trebuie dezinfectat cu Betadina, Cloramina sau tinctura de Iod. Dureaza cateva zile pana se maturizeaza si poti scoate infectia.

| Caro34 a răspuns:

Daca gasesti la farmacie LABISAN este o crema pe baza de zinc si cosul se va reabsorbi. Nu ai voie sa-l mai atingi, mai ales ca l-ai iritat rau de tot. Daca nu gasesti crema de mai sus, atunci orice alta crema insa sa fie cu zinc. Cureti locul cu rivanol si aplici crema si ai rabdare! Daca te doare asa de tare, atunci ia niste picaturi de Novalgin. Numai bine!

| Lightning1997 a răspuns:

Cosurile.nu se.storc! Am.avut.si.eu, crede ma, faci mai rau daca le storci, se pot înmulți. Oricum acesta, fiind sub piele, nici nu se putea stoarce.Trebuie sa. elimini cauza, pot.fi numeroase cauze pentru care iti poate aparea:stres, varsta, activitate.hormonala,lista.poate.continua.