| Laly_4113 a întrebat:

am un cos dureros intre ppiept si burta si cred ca e sub piele. Da doare si as vrea sa il storc dar doare prea tare, cum sa fac sa rezist cand il storc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Pune pe el un pic de rivanol si lasa-l asa! Nu te sfatuiesc sa-l storci, poate fi furuncul si vei avea de suferit.

| eni a răspuns:

Trebuie sa fie copt, asa galbuie. Du-te la dermatolog si el o sa te trateze corespunzator. Daca neaparat vrei sa-l storci pune pe el rivanol, ca sa nu se infecteze.

| Shery a răspuns:

Musca o perna si pune pe altcineva sa ti-l faca... parerea mea tongue

| Africanwitch a răspuns:

Nu il stoarce!
NU intelegi ca daca il storci ti se face mai mare si e mai dureros? Pe langa asta nu iti mai trece.
Lasa-l asa ca ti se usuca.
Du-te la un dermatolog sa te verifice. Poate e ceva mai grav, in orice caz el iti va da un tratament.
Dar nu il stoarce!

| QS_8971 a răspuns:

Mai lasa-l cateva zile pana coace cum trebuie si incerci atunci sau poti incerca cu pasta de la pix(pui gaura de la pasta exact pe cos si apesi usor prin rasucire...).hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu la fel, cum sa rezisti nu stiu prea bine, eu am strans o coada de perie de par intre dinti si am stors pana la sange. Mai nasol e ca am ramas cu o gaura in piept ca si cum m-a impuscat cu alice big grinbig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu il lasi sa traca singur? probabil ca in 4 zile nu mai ai nimic dava il lasi in pace, mai ales ca deocamdata, datorita vremii de afara, nu trebuie public expusa zona...multa sanatate!

| Simple Girl:X a răspuns:

Eu zic sa nu-l storci ca sa nu se infecte, lasa-l sa se coaca di dupa.sau dupa la un medic.sigur e cos? da-ti cu spirt, nu stiubig grin. mie imi ieseau pe fata si dadea cu pasta de dinti si mi se trageau putin...

| Dan_6101 a răspuns:

Buna: sunt dispus sa te ajut cu informati sau gid. dar nu pot face nimic din toate astea daca nu mi arati o poza sda ma asigur. sunt ft multe boli de piele care seamasna cu un cos nu iti pot spune pana nu vad.

| AdytzaxD a răspuns:

Strange din dinti si roaga altul sa o faca...si mie mi s-a intamplat asa...am rezistat(de fapt ziceam "STOP" si ala nu se oprea)rolling on the floor

| AdytzaxD a răspuns:

Strange orice in dinti, suporta cat pot si roaga altul sa o faca...ca de nu poate tu nu ai experienta si poti ramane cu o "gaurica si mie mi s-a intamplat asa...am rezistat(de fapt ziceam "STOP" si ala nu se oprea)rolling on the floor